Wylewka samopoziomująca

OZ 412

Fabrycznie przygotowana w postaci suchej mieszanki, samopoziomująca zaprawa posadzkowa. Stosowana do niwelowania niewielkich różnic podłoża w zakresie od 2 do 20 mm. Wyprodukowana na bazie wysokojakościowego cementu, kruszyw kwarcowych i specjalnych dodatków poprawiających rozpływ i czas wiązania. Nadaje się do stosowania na ogrzewanie podłogowe. Polecana pod płytki podłogowe, parkiety, panele i wykładziny.
Opakowanie
25 kg
Ilość na palecie
48 szt.
Zużycie
ok. 1.6 kg/m2 /mm

CIENKOWARSTWOWA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 2-20 mm

  • na ogrzewanie podłogowe
  • odporna na ścieranie
  • gładka powierzchnia
  • bardzo dobra przyczepność
  • ruch pieszy po 12 godzinach

ZASTOSOWANIE:

Wylewka Samopoziomująca 2-20 mm jest cienkowarstwową masą na bazie cementu i żywic syntetycznych przeznaczoną do wyrównywania i wygładzania podłóg wewnątrz obiektów budownictwa ogólnego i mieszkalnego. Do stosowania pod parkiety, ceramikę, gres, kamień, wykładziny PCV, dywanowe i kauczukowe, panele i płytki ceramiczne.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

Podłoże powinno być właściwie wysezonowane (nie młodsze niż 28 dni), odpowiednio mocne i nośne – o jednolitej strukturze – oczyszczone z kurzu, gruzu, olejów i tłuszczów oraz innych zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność aplikowanej masy. Zniszczone i słabo przylegające warstwy podłoża należy usunąć. Podłoża betonowe i jastrychy cementowe muszą mieć co najmniej4 tygodnie i wilgotność nie większą niż 2%. Jastrychy anhydrytowe muszą mieć co najmniej 2 tygodnie, wilgotność nie większą niż 0,5% i być zeszlifowane. Podłoże należy zagruntować i odczekać do całkowitego wyschnięcia. Przed wylaniem masy samopoziomującej wykonać dylatacje izolacyjne, oddzielające wylewkę od ścian i innych elementów stosując specjalną taśmę dylatacyjną bądź pasy styropianu o grubości 10 mm. W pomieszczeniach powyżej 30 m2 wykonać również dylatacje w podłożu i odpowiednio zabezpieczyć przed wypełnieniem masą.

PRZYGOTOWANIE MIESZANKI:

Zawartość worka wsypać stopniowo do naczynia z wodą, zachowując proporcję na 25 kg proszku 5,5-6 litra wody. Mieszać ręcznie lub przy użyciu wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem do czasu uzyskania jednolitej masy bez grudek. Odstawić na czas dojrzewania masy ok. 5 minut a następnie ponownie wymieszać. W przypadku potrzeby wykorzystania części opakowania, całą suchą mieszankę należy starannie wymieszać, gdyż w czasie transportu mogło nastąpić rozdzielenie składników. Stwardniałej zaprawy nie rozrabiać wodą, ani nie mieszać ze świeżym materiałem.

SPOSÓB UŻYCIA:

Przed nanoszeniem wylewki samopoziomującej podłoża betonowe należy ponownie zagruntować, a następnie sposobem „mokre na mokre”, ręcznie wylewać warstwę wylewki samopoziomującej. Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku pomieszczeń o dużej szerokości, zaleca sięwydzielić zastawkami mniejsze pola robocze (o szerokości 3 –6 m, w zależności od szybkości wylewania masy). Po wylaniu masę należy rozprowadzić za pomocą stalowej pacy, a następnie odpowietrzyć np. za pomocą wałka kolczastego. Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. Poziom wylewki można ustalić stosując specjalne repety, względnie repety wykonane samodzielnie z drutu lub przy użyciu osadzonych w podłożu kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. W miejscach istniejących dylatacji podłoża, należy wykonać dylatacje w wylanej warstwie wyrównująco -wygładzającej. Przy wylewaniu mechanicznym prace należy prowadzić agregatem z dwustopniowym systemem wykonując pozostałe etapy prac jak przy wylewaniu ręcznym. Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, zbyt niską wilgotnością powietrza itp. warunki takie należy zachować także w trakcie prowadzenia prac.

ZUŻYCIE:

Zużycie w zależności od wykonywanych prac i grubości warstwy wynosi 7,5 kg na 1m2przy warstwie 5 mm. Bezpośrednio po zakończeniu prac, użyte narzędzia należy spłukać czystą wodą.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

Produkt zawiera cement i posiada odczyn alkaliczny. W przypadku zabrudzenia oka należy intensywnie przepłukać czystą wodą oraz skontaktować się z lekarzem

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT:

Czas przydatności do użycia wynosi do 9 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, chronić przed wilgocią, bezpośrednim nasłonecznieniem oraz przemarzaniem. Zbrylenie produktu jest efektem niewłaściwego przechowywania. Można przewozić dowolnymi środkami transportu, w temp. nie niższej niż +5°. Nie podlega przepisom ADR.

DANE TECHNICZNE I WYKONAWCZE:

Proporcje mieszanki
5,5 –6 litrów wody/25 kg zaprawy
Temperatura aplikacji
+5oC do +25oC i wilgotności powietrza ok. 60%
Wydajność
7,5kg/m2przy warstwie 5 mm
Grubość warstwy
2 –20 mm
Uziarnienie
2,0 mm
Czas pracy
30 min
Czas wiązania
12 h
Możliwość wykonywania kolejnych warstw
ok. 7 dni
Wytrzymałość na ściskanie
C20
Wytrzymałość na zginanie
F6
Odporność na ścieranie
A22
Klasa reakcji na ogień
A1
WYRÓB ZGODNY ZEN 13813:2002

OPAKOWANIA:

Jednostkowe: worki papierowe 25 kg
Zbiorcze: paleta 48 szt x 25 kg = 1200 kg

INFORMACJE DODATKOWE:

Deklaracja właściwości użytkowych
Projekt worka

Optimax
Optimax
Optimax - ocieplenia, gipsy, posadzki, chemia budowlana informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij